25.02.2021

Budowa farm

Budowa farm

Systemy naziemne KLEVE [solar] podbijają rynek i stale znacząco rośnie rzesza ich odbiorców, doceniających przewagę konkurencyjną i zalety wszystkich systemów PVN. Poza dużą ilością mikroinstalacji konstrukcje KLEVE są bardzo często wykorzystywane przy budowie farm fotowoltaicznych. Do grona naszych odbiorców należą nie tylko indywidualni Inwestorzy, budujący głównie farmy do 2MWp, ale też duzi inwestorzy instytucjonalni. Dla wszystkich dostępne są indywidualnie obliczane i konfigurowane konstrukcje, dostosowane do warunków gruntowych, położenia w danej strefie wiatrowej i śniegowej, a także uwzględniające topografię terenu.  

Konstrukcje są przystosowane do wszystkich rodzajów modułów PV, zarówno jednostronnych, jak i Bifacial. W przypadku tych drugich, mamy systemy dedykowane, nie zasłaniające tylnej ściany modułów – bez cieniowania, bez zbędnych podpór i poprzeczek. To ważne w kontekście generowania dodatkowego uzysku prądu – większy dostęp światła daje większą wydajność!

Mamy systemy do 2 i 3 modułów układanych w pionie, a także do 3, 4 i 5 w poziomie. Niedługo dostępne będą kolejne nowe systemy mocowań.

Opatentowane rozwiązania, w tym system KLEVE Click™, dają możliwość szybkiego i łatwego montażu konstrukcji. Nie trzeba już dużej ilości pracowników i niebezpiecznie manewrować elementami konstrukcji na wysokości. Dzięki nam można szybko zmontować farmę – sprawna ekipa błyskawicznie to uczyni! Ponadto poprzez zastosowanie słupów o większym przekroju, dodatkowo usztywnionych i z grubszej stali możemy zwiększyć ich rozstaw. To szybsza praca i niższe koszty. W wielu przypadkach mamy do kilkudziesięciu procent mniej elementów do montażu w stosunku do systemów innych marek. Wszystkie elementy są wykonane ze stali wysokogatunkowej, przetworzonej na liniach automatycznych i z wysokiej jakości Magnelis z ArcelorMittal – w nogach mamy najlepsze dostępne zabezpieczenie antykorozyjne ZM 620 i to przy grubości 3mm! To gwarancja wysokiej jakości i żywotności konstrukcji przez wiele lat oraz możliwość uzyskania fabrycznej gwarancji ArcelorMittal.

Nasze motto w kontekście jakości to 30+LAT.

Duże moce produkcyjne w oparciu o zrobotyzowaną fabrykę oraz ponad 30-letnie doświadczenie i pozycja w branży przemysłowej obróbki stali, dają nam możliwości realizacji wielu dużych projektów w jednym czasie.

Dział Rozwoju, który wraz z Działem Handlowym jest stale do dyspozycji Klientów, przygotowuje szczegółowe rysunki techniczne, plany ramowania i kafarowania. Na życzenie wykonujemy też kafarowanie, a gdy zajdzie taka potrzeba montujemy konstrukcję, panele i falowniki. Wszystko dla naszych Klientów i w dbałości o Ich najlepszy interes!

Chcesz być informowany o nowościach?

Dołącz do naszego newslettera