O nas

Jesteśmy rodzinną firmą o głębokich tradycjach
Jesteśmy rodzinną firmą o głębokich tradycjach

Mając dotychczasowe wieloletnie doświadczenie w wielkoskalowej obróbce stali oraz pokryciach przemysłowych, zdecydowaliśmy się na rozwinięcie produkcji w segmencie PV. Początkiem był zakup linii automatycznych do produkcji profili oraz bliższe poznanie rynku i oczekiwań klientów. Okres wdrożenia wykorzystaliśmy na zebranie bezcennego doświadczenia poprzez spotkania i rozmowy z wieloma firmami trudniącymi się montażem konstrukcji pod panele fotowoltaiczne. Bezcenne były także spotkania z licznymi projektantami i inwestorami, których punkt widzenia także uwzględnialiśmy. Zebrane w ten sposób informacje i doświadczenia praktyków dały nam punkt wyjścia do zaprojektowania naszych systemów. Od początku kierowaliśmy się ideą stworzenia systemów solidnych, solidniejszych od dotychczas stosowanych, które mogą być wyprodukowane szybko i w dużych ilościach oraz sprzedane w dobrych cenach. Ideą przewodnią było też ułatwienie pracy montażystom, dając im system łatwy i szybki w montażu z szeregiem prostych i intuicyjnych rozwiązań. Szczególnie dotyczy to naszych systemów gruntowych. Wdrożyliśmy szereg całkiem nowych i innowacyjnych rozwiązań, co dało kilkadziesiąt patentów i wzorów użytkowych.


KLEVE [solar] to marka dla tych, którzy szukają dobrze zbilansowanego systemu – możliwie najlepszego i możliwie najtańszego jednocześnie. Konstrukcja jest bardzo istotna – to na niej umieszczone są moduły, których bezpieczne i bezproblemowe użytkowanie jest kluczowe. Stawiamy zatem na jakość, stąd w systemach gruntowych przekroje profili, ich grubość, grubość powłoki Magnelis, a także wysokogatunkowa stal, z której są wykonane, muszą być najlepsze. Stosujemy grubość 3mm w słupach, co w naszej ocenie jest odpowiednim, sprawdzonym i solidnym rozwiązaniem.

Sprzedając konstrukcje dla rynku mikroinstalacji, traktujemy sektor priorytetowo farm PV. KLEVE [solar] upowszechniło się w całej Polsce, a także już poza jej granicami. Oferujemy kompleksowy proces projektowy - indywidualnie zaprojektowane konstrukcje, własne próby wyrywania z pełnym raportowaniem, indywidualne obliczenia statyczne, rzuty konstrukcyjne oraz plany ramowania. Dla zainteresowanym oferujemy też własne kafarowanie oraz prace montażowe. Cały czas pracujemy nad udoskonaleniem wszystkich procesów związanych z obsługą Klienta. Zadowolenie naszych Klientów jest dla nas najważniejsze.

 

KLEVE [solar] to szeroka gama systemów montażu dla 2,3,4,5 a nawet 6 modułów, ułożonych odpowiednio w poziomie lub pionie. Dla modułów Bifacial mamy odpowiednio dobrane konstrukcje zapewniające brak cieniowania, co jest istotne przy tego typu inwestycjach. Przez cały czas pracujemy nad wdrożeniem kolejnych, jeszcze lepszych rozwiązań. Oferujemy pełne wsparcie handlowe i techniczne.

 

Zapraszamy do współpracy.

 

O nas O nas O nas

Blog

Dzielimy się z Wami naszą wiedzą
Budowa farm
25.02.2021

Budowa farm

Teraz można taniej i szybciej zbudować farmę PV stosując systemy mocowań marki KLEVE [solar]® - Inwestorzy dostają nie tylko wyjątkowo solidny, ale też intuicyjny, łatwy i szybki w montażu system ze znacznie mniejszą ilością elementów do połączenia.

Sprawdzone systemy mocowań  – KLEVE [solar] upowszechnia markę – jesteśmy już w każdym regionie Polski!
25.02.2021

Sprawdzone systemy mocowań – KLEVE [solar] upowszechnia markę – jesteśmy już w każdym regionie Polski!

W ofercie KLEVE można znaleźć systemy mocowań na blachodachówkę, dachówkę ceramiczną, blachę trapezową (to najpopularniejsze rodzaje), ale także na dachówkę karpiówkę, blachę układaną na rąbek, czy gont bitumiczny lub papę. Ponadto firma oferuje swoje rozwiązania również na dachy płaskie w układzie balastowym.

Oczekiwana żywotność farmy PV – już nie 25 a ponad 30 lat
24.02.2021

Oczekiwana żywotność farmy PV – już nie 25 a ponad 30 lat

30 Lat to obecnie oczekiwany okres użytkowania farmy fotowoltaicznej. Ważnymi elementami są zarówno panele fotowoltaiczne, falowniki jak i konstrukcja wsporcza. Czołowi producenci materiału, np. ArcelorMittal udzielają do 25 lat gwarancji po analizie otoczenia i spełnieniu warunków minimalnych, takich jak odpowiednia grubość nogi minimum 3mm i powłoka ZM430. Celem KLEVE [solar] jest produkcja konstrukcji do eksploatacji w okresie 30+LAT, w związku z czym producent stosuje materiały o odpowiednich grubościach i najgrubszych powłokach dostępnych na rynku, w tym ZM620.

Oferta

Poznaj naszą ofertę